Od piątku 9 listopada na sali SDS przy ul. Wąskiej 16 rozegrany został już po raz czwarty Turniej Niepodległościowy w kategorii chłopców i dziewcząt. W tym roku w turnieju łącznie wzięło udział 8 zespołów.
Partnerem Głównym tegorocznej edycji Turnieju Niepodległościowego został Zarząd Portów Morskich Szczecin-Świnoujście.

W kategorii chłopców 2004 i mł. wystąpiły następujące zespoły:
BBV Berlin/Berlin
Kadra zachodniopomorskiego 2005
Prinemanie Grodno/Białoruś
Wilki Morskie Szczecin,
natoamist w kategorii dziewcząt 2003 i mł wystąpiły następujące zespoły:
AZS AJP Gorzów Wlkp.
BBV Berlin/Niemcy
Kusy Szczecin
Prinemanie Grodno/Białoruś

Turniej rozgrywany był w formule każdy z każdym a następnie mecze o miejsca.
Wyniki rozgrywek dziewcząt:
Prinemanie Grodno – BBV Berlin 68:77
AZS AJP Gorzów Wlkp – Kusy Szczecin 57:67( po dogrywce )
BBV Berlin – Kusy Szczecin 54:69
Prinemanie Grodno – AZS AJP Gorzów Wlkp 69:71
Kusy Szczecin – Prinemanie Grodno 98:42
AZS AJP Gorzów Wlkp – BBV Berlin 55:85
Mecz o 3 miejsce: AZS AJP Gorzów Wlkp – Prinemanie Grodno 80:49
Mecz o 1 miejsce: Kusy Szczecin – BBV Berlin 45:52 ( po dogrywce )

Końcowa kolejność turnieju:
1. BBV Berlin
2. Kusy Szczecin
3. AZS AJP Gorzów Wlkp
4. Prinemanie Grodno

Wyróżnienia indywidualne:
MVP – Najlepsza zawodniczka turnieju: Hilke Feldrappe, BBV Berlin

All stars – najlepsza czwórka turnieju:
Leoni Kreyerfeld – BBV Berlin
Barbara Szymoniak – Kusy Szczecin
Oliwia Piórkowska – AZS AJP Gorzów Wlkp
Elwira Badaława – Prinemanie Grodno

Wyróżnienia trenerów w poszczególnych zespołach:
Anna Niemann – BBV Berlin
Wiktoria Barańska – Kusy Szczecin
Maja Kozłowska – AZS AJP Gorzów Wlkp
Anastasia Manczyk – Prinemanie Grodno


Wyniki rozgrywek chłopców:
BBV Berlin – Prinemanie Grodno 89:38
Kadra Zachodniopomorskiego – Wilki Morskie Szczecin 97:64
BBV Berlin – Wilki Morskie Szczecin 102:43
Kadra Zachodniopomorskiego – Prinemanie Grodno 87:30
Kadra Zachodniopomorskiego – BBV Berlin 53:74
Prinemanie Grodno – Wilki Morskie Szczecin 62:83
Mecz o 3 miejsce: Wilki Morskie Szczecin – Prinemanie Grodno 91:48
Mecz o 1 miejsce: BBV Berlin – Kadra Zachodniopomorskiego 61:66

Końcowa kolejność turnieju:
1. Kadra zachodniopomorskiego
2. BBV Berlin
3. Wilki Morskie Szczecin
4. Prinemanie Grodno

Wyróżnienia indywidualne:
MVP – Najlepszy zawodnik turnieju: Antoni Siewruk Kadra ZCH

All stars – najlepsza czwórka turnieju:
Igor Stolarz – Kadra ZCH
Tobias Schmidt – BBV Berlin
Aleksander Dębicz – Wilki Morskie Szczecin
Robert Dowgiało – Prinemanie Grodno

Wyróżnienia trenerów w poszczególnych zespołach:
Ernest Borowski – Kadra ZCH
Eien Simbil – BBV Berlin
Marcel Manel – Wilki Morskie Szczecin
Aleksiej Dołgoszej – Prinemanie Grodno

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz osobom i instytucjom za pomoc okazaną przy tegorocznej edycji IV Turnieju Niepodległościowego.

Wkrótce dodamy zdjęcia z przebiegu imprezy.

Komentarze

Przekaż 1% swojego podatku Wilkom Morskim

Komentarze