W 2018 roku Polski Związek Koszykówki na mocy współpracy z Urzędem Miasta Szczecin  uruchomił kontynuację zajęć dla najmłodszych adeptów koszykówki pod nazwą Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki ( SMOK ).

Zajęcia prowadzone będą w wymiarze dwóch zajęć tygodniowo od stycznia do grudnia.  Zajęcia odbywać się będą w ścisłej współpracy ze szczecińskimi szkołami podstawowymi w trzech grupach wiekowych.:

  • dla uczniów klas VI szkół podstawowych ( chłopcy z rocznika 2005 i młodsi ) zajęcia odbywać się będą  na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Chobolańskiej w środy o godz. 17:00 oraz w soboty o godzinie 10:00. Trenerem prowadzącym jest trener naszego klubu Czesław Daś.
  • dla uczniów klas V szkół podstawowych ( chłopcy z rocznika 2006 i młodsi ) zajęcia odbywać się będą  na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 przy Świętoborzyców 40 we wtorki i środy o godz. 17:00 Trenerem prowadzącym jest Karol Nowacki
  • dla uczniów klas IV szkół podstawowych ( chłopcy z rocznika 2007 i młodsi ) zajęcia odbywać się będą  na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Świętoborzyców  we wtorki oraz  środy o godz. 17:00. Trenerem prowadzącym jest trener naszego klubu Andrzej Kanigowski.

 

SMOK PZKosz, czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki dla chłopców działa na terenie Szczecina już od września 2016 roku Program jest skierowany do uczniów klas 4-6 z z szczecińskich szkół i nie tylko. Projekt, zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki, finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Miasta Szczecin.

Program SMOK ma na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz rozpropagowanie koszykówki i wprowadzenie w jej tajniki jak największej ilości adeptów. PZKosz na mocy porozumienia z gminami w całej Polsce powołał 71 takich ośrodków. Jeden z nich powstał w Szczecinie – zajęcia podzielone są  na dwie szkoły:  Szkołę Podstawową nr 16 oraz Szkołę Podstawową nr 35. We wszystkich ośrodkach zorganizowano grupy treningowe dla poszczególnych poziomów.  Ich zajęcia odbywają po południu się dwa razy w tygodniu, prowadzą je trenerzy klubu KK Wilki Morskie Szczecin.

W projekcie, uczestniczy blisko pięćdziesiątka dzieci. Duża ich część to uczniowie danych szkół, lecz mamy stale powiększającą się grupę uczestników z innych szczecińskich szkół.

 

Wszystkie szkoły zostały wyposażone w sprzęt sportowy niezbędny do treningu: piłki, płotki, drabinki koordynacyjne, dryblerki, D-many, poduszki stabilizujące i inne, zakupione ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Szczecin. Z tych samych środków finasowana jest również praca trenerów. Gmina Miasto Szczecin  zapewnia natomiast obiekty sportowe.
 

Darowizna na cele statutowe na rzecz Wilków Morskich !

Wpłacając darowiznę na rzecz naszego klubu odliczysz sobie od podatku dochodowego od 6 do 10% !

Wilki Morskie działają w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dzięki temu kwota darowizny (dokonanej przelewem) może być odliczona od podstawy opodatkowania w rozliczeniu rocznym (PIT-37 lub PIT-36).

Dowiedz się więcej...

Najbliższe spotkania

Hala: SP 16 So, 28. Kwi. 2018 10:00
Wilki Morskie Szczecin
Wilki Morskie
King BC II Szczecin
King BC II
-:-

Sponsorzy i partnerzy

Początek strony
facebook