W dniach 6 – 8 września 2019r. na hali sportowej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozegrana została 13 edycja międzynarodowego turnieju koszykówki dziewcząt i chłopców Niebuszewo Cup 2019.W tym roku turniej rozegrany został dla 4 kategorii:

  • dziewczęta rocznik 2004 i mł
  • dziewczęta rocznik 2006 i mł
  • chłopcy rocznik 2005 i mł.
  • chłopcy rocznik 2007 i mł.

W turnieju udział wzięło łącznie ponad 220 zawodników i zawodniczek z Polski, Niemiec oraz Białorusi. W ciągu trzech dni rozegranych zostało 45 spotkań.

Triumfatorami tegorocznej edycji zostały następujące zespoły

  • dziewczęta rocznik 2004 i mł – Prinamienie Grodno
  • dziewczęta rocznik 2006 i mł – Kusy Szczecin
  • chłopcy rocznik 2005 i mł. – Wilki Morskie Szczecin
  • chłopcy rocznik 2007 i mł. – Wilki Morskie Szczecin

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta rocznik 2004 i mł.
City Basket Berlin – Prinemanie Grodno 19:75
Kusy Szczecin – EBC Rostock 63:7
Kusy Szczecin – City Basket Berlin 69:22
Prinemanie Grodno – EBC Rostock 68:17
City Basket Berlin – EBC Rostock 52:26
Kusy Szczecin – Prinemanie Grodno 45:37

półfinał Kusy Szczecin – EBC Rostock 83:8
półfinał Prinemanie Grodno – City Basket Berlin 71:20

finał Kusy Szczecin – Prinemanie Grodno 52:64
mecz o 3 miejsce EBC Rostock – City Basket Berlin 39:45

MVP w tej kategorii wiekowej wybrana została: Alesa Sliż z zespołu Prinemanie Grodno
Pierwsza piątka turnieju:
Amelia Walczak – Kusy Szczecin
Elvira Badałowva – Prinemanie Grodno
Laurie Bonci – City Basket Berlin
Laura Boniewska – Kusy Szczecin
Sara Pipa – EBC Rostock

Końcowa kolejność turnieju w kategorii dziewcząt 2004 i mł.
1. Prinemanie Grodno
2. Kusy Szczecin
3. City Basket Berlin
4. EBC Rostock


Dziewczęta 2006 i młodsze

Prinemanie Grodno – City Basket Berlin 47:9
Wilki Morskie Szczecin – AK Mały Kosz Białogard 45:42
Prinemanie Grodno – Wilki Morskie Szczecin 57:31
Kusy Szczecin – AK Mały Kosz Białogard 52:29
Grodno City Basket Berlin 61:31
Wilki Morskie Szczecin – City Basket Berlin 53:19
Prinemanie Grodno – Kusy Szczecin 49:52
Prinemanie Grodno – AK Mały Kosz Białogard 55:34
Wilki Morskie Szczecin – Kusy Szczecin 35:44
AK Mały Kosz Białogard – City Basket Berlin 44:37
Kusy Szczecin – City Basket Berlin 39:19

Najlepsza zawodniczką (MVP) w tej kategorii wiekowej uznana została Anna Abraszewska z zespołu Kusy Szczecin

Pierwsza piątka turnieju:
Paulina Jakowczyk – AK Mały Kosz Białogard
Laura Bielska – City Basket Berlin
Weronika Starościk – Wilki Morskie Szczecin
Jegor Gainowicz – Prineamienie Grodno
Julia Stankiewicz – Kusy Szczecin

Końcowa kolejność turnieju w kategorii dziewcząt 2006 i mł.
1. Kusy Szczecin
2. Wilki Morskie Szczecin
3. AK Mały Kosz Białogard
4. City Basket Berlin
5. Prinamienie Grodno


Chłopcy rocznik 2005 i mł.

Prinemanie Grodno – Wilki Morskie Szczecin 56:52
Kadra zachodniopomorskie – Spójnia Stargard 48:43
Kadra zachodniopomorskie – Prinemanie Grodno 39:85
Wilki Morskie Szczecin – Spójnia Stargard 45:32
Prinemanie Grodno – Spójnia Stargard 58:23
Kadra zachodniopomorskie – Wilki Morskie Szczecin 36:76

półfinał Prinemaienie Grodno – Spójnia Stargard 55: 26
półfinał Wilki Morskie Szczecin – Kadra zachodniopomorskie 74:29

mecz o 3 miejsce Kadra zachodniopomorskiego – Spójnia Stargard 46:66
finał Prinamienie Grodno – Wilki Morskie Szczecin 44:58

Najlepszym zawodnikiem (MVP) w tej kategorii wiekowej wybrany został Igor Sieradzki z zespołu Wilki Morskie Szczecin
Pierwsza piątka turnieju:
Szymon Płuciennik – Wilki Morskie Szczecin
Sławomir Kapera – Spójnia Stargard
Alieksiej Dołgosziej – Prinemanienie Grodno
Gieorgiej Fastov – Prinemanienie Grodno
Aleksander Kamieniarz – Kadra zachodniopomorskiego

Końcowa kolejność turnieju w kategorii chłopców 2005 i mł.
1. Wilki Morskie Szczecin
2. Prinemanienie Grodno
3. Spójnia Stargard
4. Kadra zachodniopomorksiego


Chłopcy rocznik 2007 i mł.

City Basket Berlin – Wilki Morskie Szczecin 27:74
Spójnia Stargard – Obra Kościan 33:41
Spójnia Stargard – City Basket Berlin 56:16
Wilki Morskie Szczecin – Obra Kościan 54:46
City Basket Berlin – Obra Kościan 18:42
Spójnia Stargard – Wilki Morskie Szczecin 52:63

półfinał Wilki Morskie – City Basket Berlin 55:25
półfinał Obra Kościan – Spójnia Stargard 48: 33

mecz o 3 miejsce City Basket Berlin – Spójnia Stargard 22:56
finał Wilki Morskie Szczecin – Obra Kościan 33:22

Najlepszym zawodnikiem (MVP) w tej kategorii wiekowej wybrany został Mateusz Dąbrowski z zespołu Wilki Morskie Szczecin
Pierwsza piątka turnieju
Jan Sadowski – Obra Kościan
Maciej Kłyszejko – Spójnia Stargard
Antoni Majewski – Obra Kościan
Maciej Dębicki – Wilki Morskie Szczecin
Emir Oguzhan – City Basket Berlin

Końcowa kolejność turnieju w kategorii chłopców 2007 i mł.
1. Wilki Morskie Szczecin
2. Obra Kościan
3. Spójnia Stargard
4. City Basket Berlin

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym w pomoc przy sprawnym przeprowadzeniu turnieju oraz Gminie Miastu Szczecin za pomoc finansową przy organizacji naszego przedsięwzięcia.

 

 

Komentarze

Przekaż 1% swojego podatku Wilkom Morskim

Komentarze