Wilki SP 35 - Hanza GdańskW I Memoriale im. Maksymiliana Dunsta, rozgrywanego od piątku 27 maja na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie o złotą powalczą ekipy Zastalu Zielona Góra oraz Kormorana Sieraków.
W rozgrywkach grupowych, Zastal Zielona Góra zwyciężył we wszystkich spotkaniach, natomiast Kormoran Sieraków po dwóch piątkowych porażkach, potrzebował zwycięstwa minimum  13 punktowego w starciu z ekipą Wilków Morskich SP 16 Szczecin aby awansować do strefy medalowej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 47:25 na korzyść Sierakowa i o awansie grupy decydowała mała tabela z udziałem 3 zespołów w której to ekipa Kormorana ostatecznie zajęła II miejsce i wywalczyła awans do meczów półfinałowych.

W spotkaniach rundy półfinałowej jako pierwsi zmierzyli się zwycięzcy grupy A Zastal Zielona Góra, z II zespołem grupy B GKK Hanza Gdańsk. W spotkaniu tym lepsi okazali się zawodnicy z Winnego Grodu i to oni w jutrzejszym finale powalczą o złote medale.

W drugim spotkaniu półfinałowym ekipa Wilków Morskich  SP 35 zmierzyła się z Kormoranem Sieraków. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ostatecznie dzięki rewelacyjnie rozegranej 4 kwarcie zawodnicy Kormorana zwyciężyli 58:46 i w jutrzejszym finale zagrają o zwycięstwo z ekipą Zastalu Zielona Góra, której w fazie grupowej ulegli  2 punktami po dogrywce.

W meczu o brąz spotkają się pokonani z półfinałów GKK Hanza Gdańsk i Wilki Morskie SP 35 Szczecin.

W spotkaniu o 5 miejsce zagra druga ekipa gospodarzy – Wilki Morskie SP 16 Szczecin ( wygrana w spotkaniu półfinałowym z zespołem Sudetów Jelenia Góra ) oraz Prinemanie Grodno, które pokonało City Basket Berlin 50:22

W meczu o 7 miejsce ekipa City Basket Berlin, wskutek problemów kadrowych  wspomagane dziewczętami Wilków Morskich spotka się z ekipą Sudetów Jelenia Góra.
Harmonogram spotkań ostatniego dnia wygląda następująco:
8:30 City Basket Berlin – Sudety Jelenia Góra – spotkanie o 7 miejsce
10:00 Prinemanie Grodno – Wilki Morskie SP 16 Szczecin – spotkanie o 5 miejsce
11:30 – Wilki Morskie SP 16 Szczecin – GKK Hanza Gdańsk – mecz o 3 miejsce
13:00 – Zastal Zielona Góra – Kormoran Sieraków – finał.

Wszystkie spotkania rozgrywane będą na hali sportowe Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie.
Po spotkaniu finałowym odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców I memoriału im. Maksymiliana Dunsta.

Darowizna na cele statutowe na rzecz Wilków Morskich !

Wpłacając darowiznę na rzecz naszego klubu odliczysz sobie od podatku dochodowego od 6 do 10% !

Wilki Morskie działają w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dzięki temu kwota darowizny (dokonanej przelewem) może być odliczona od podstawy opodatkowania w rozliczeniu rocznym (PIT-37 lub PIT-36).

Dowiedz się więcej...

Sponsorzy i partnerzy

Początek strony
facebook