W piątek wystartowały rozgrywki strefowe U17. W pierwszym meczu podejmowaliśmy zespół z Gniezna, który w Wielkopolsce zajął 3 miejsce.

Mecz ten był bardzo ważny w kontekście dalszej walki o awans do rozgrywek centralnych. Mecz zaczęliśmy od niezłej obrony, oba zespoły w pierwszych minutach popisywały się celnymi rzutami za 3. W połowie 1 kwarty poprawiliśmy obronę, w ataku graliśmy zespołowo i skutecznie, dzięki czemu powiększaliśmy przewagę. Wynik po pierwszej kwarcie 28:16. W drugiej kwarcie nasza gra mocno falowała, jednak w trudnych momentach zachowujemy zimną głowę i schodzimy do szatni z wynikiem 47:35. Po przerwie, goście rzucili się do odrabiania strat, agresywną obroną i skutecznymi akcjami z kontry zbliżają się na 6 oczek. Wynik po 3 kwarcie 64:58. Zapowiadała się gorąca końcówka, jednak od tego momentu nasza gra wyglądała dużo lepiej, mocna i zespołowa obrona zmuszała gości do strat co skrzętnie wykorzystywaliśmy. Robimy run 19:4 w pierwszych 5 minutach i bezpiecznie dowozimy wynik 96:75. Już jutro czeka nas dużo trudniejszy mecz z zespołem z Sierakowa. Transmisja na stronie gości