Od piątku 10 listopada rusza turniej kadr wojewódzkich, których stawką jest awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W turnieju biorą udział reprezentacje województw a w składzie reprezentacji znalazły się dwie zawodniczki naszego klubu, na co dzień występujące w zespole kadetek (u15k) prowadzonych przez Adriana Lichta – Inga Gruca oraz Alicja Hordyj.

Inga Gruca
Alicja Hordyj

Gospodarzem pierwszej części zmagań w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt jest Żyrardów. W dniach 10-12 listopada reprezentacje 9 województw zmierzą się w turnieju dywizji B. Dwie najlepsze drużyny uzyskają prawo gry w przyszłorocznym turnieju finałowym.

W składach drużyn znajdują się zawodniczki z rocznika 2010 i młodsze. Po zmaganiach w grupie przyjdzie czas na fazę pucharową. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają o awans, pozostałe o miejsca. Z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn najsłabsza drużyna grupy B zakończy turniej w sobotę.

Terminarz spotkań kadry zachodniopomorskiego – https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/25/druzyny/d/793/zachodniopomorskie/terminarz.html#top

Wszystko spotkania będzie można oglądać na oficjalnym profilu Polskiego Związku Koszykówki na YouTube

Życzymy naszym zawodniczkom jak najlepszych spotkań i awansu do przyszłorocznych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Przekaż 1,5% swojego podatku Wilkom Morskim