W dniach 20-23 czerwca dwa nasze zespoły wzięły udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju koszykówki dziewcząt i chłopców pn. Landesauswahl Turnier 2024.

W trzydniowych zmaganiach udział wzięły dziewczęta z rocznika 2009 i mł. prowadzone przez Jakuba Sucharskiego oraz chłopcy z rocznika 2010 i mł. prowadzeni przez Andrzeja Kanigowskiego W turnieju oprócz naszych zawodników udział wzięły kadry landów niemieckich.

Nasi zawodnicy rozegrali w całym turnieju po 5 spotkań. Chłopcy zajęli ostatecznie 5 miejsce a dziewczęta sklasyfikowane zostały na 6.
Oprócz zmagań sportowych nasza ekipa miała również czas na zwiedzanie charakterystycznych zabytków Berlina, m.in Bramę Brandenburską, Reichstag czy AlexanderPlatz oraz na spotkania z rówieśnikami z Niemiec. Nasi zawodnicy mieli tez okazję odwiedzić tzw. FanZone, który powstał przy okazji odbywających się w tym roku w Niemczech Mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz spotkań naszych kibiców, którzy tłumnie stawili się w piątek w Berlinie aby dopingować zespół Polski.

Poniżej galeria z pobytu Wilków w Berlinie

Przekaż 1,5% swojego podatku Wilkom Morskim